Informacje

Terminy płatności 500+

Od czerwca to Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się wypłatą świadczeń wychowawczych w ramach Programu Rodzina 500 +. Instytucja informuje o terminach, w których świadczeniobiorcy otrzymają środki na swoje konta.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Każdy rodzic będzie miał przypisany w ZUS stały termin płatności świadczenia 500+ w miesiącu, takich terminów będziemy mieć dziesięć – zapowiada Małgorzata Korba, rzeczniczka lubelskiego ZUS.
Jak dodaje, będzie to 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 albo 22 dzień miesiąca. Środki z 500+ powinny trafić na konto rodzica najpóźniej do tego terminu płatności. Jeżeli taki termin wypada w dzień wolny od pracy, płatność zostanie zrealizowana wcześniej. Ustalony termin płatności będzie stały dla rodzica i będzie obowiązywać przez cały rok, wyjątkiem jest sytuacja, kiedy 500+ zostanie przyznane w trakcie okresu rozliczeniowego. Wtedy pierwsza wypłata zostanie przelana najszybciej, jak to możliwe. Termin płatności można sprawdzić na swoim koncie w Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Rodzice z województwa lubelskiego złożyli ponad 311 tys. wniosków na bieżący okres świadczeniowy, który rozpoczął się w czerwcu. W całym kraju suma wniosków to blisko 6,5 miliona. Obecny okres wypłat potrwa do maja 2023 roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button