Miasto Puławy

Dzień z diagnostą

Klasyczna motoryzacja to piękne auta i nierzadko pasjonaci. Jednak aby utrzymać “klasyka” i móc cieszyć się nim jak najdłużej należy regularnie kontrolować jego stan. W tym celu puławscy miłośnicy motoryzacji we współpracy z puławską stacją kontroli pojazdów zorganizowali akcję “Dzień z diagnostą”.

W trakcie imprezy uczestnicy mogli bezpłatnie skontrolować stan swoich samochodów.

Współorganizator akcji Radosław Sobich tłumaczył, że na pomysł organizacji „Dnia z diagnostą” wpadł razem ze swoimi znajomymi, również posiadaczami klasyków. Jak dodaje, samochody są sprawdzane przez wykwalifikowanych diagnostów pod kątem badania technicznego. Diagności mogli także sprawdzić m.in. stan płynu hamulcowego.

Radosław Sobich – Polonia Serwis OSKP, współorganizator akcji

W trakcie akcji praktykę w fachu mogli zdobyć także uczniowie puławskiej “budowlanki”.

Jak wymieniał nauczyciel z Zespołu Szkół nr 2 Radosław Rybak, pojazdy były sprawdzane pod kątem układu kierowniczego, zawieszenia czy wycieków, informując użytkowników pojazdów zabytkowych o rzeczywistym stanie klasyków. Zgodnie z Prawem samochody zabytkowe nie podlegają badaniom technicznym, dlatego użytkownicy tego typu samochodu muszą sami dbać o ich kontrolę.

Radosław Rybak – nauczyciel ZS nr 2

W akcji wzięło udział w sumie około 40 klasycznych aut. Miłośnicy czterech kółek wkrótce będą mieli także okazję do spotkania na puławskim targowisku.

Autor: M. Szubartowski, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button