Miasto Puławy

Trwa nabór wniosków na BO 2023

Przypominamy, że trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2023. To jest właśnie ten moment, w którym mieszkańcy miasta mogą podzielić się swoimi pomysłami odnośnie inwestycji miejskich przydatnych z punktu widzenia zwykłego obywatela. Do rozdysponowania w Budżecie Obywatelskim w przyszłym roku Urząd Miasta przeznaczy 500 tys złotych.

Zasady są proste: wystarczy wypełnić formularz, nadając nazwę swojemu pomysłowi oraz opisać i uzasadnić to przedsięwzięcie. By projekt mógł być rozpatrywany w kolejnym etapie, potrzeba 20 głosów poparcia. Listę z podpisami również trzeba przesłać do Urzędu. Formalności nie jest dużo, a całą resztą, m.in. wycenieniem kosztów realizacji, zajmą się urzędnicy.

Zainteresowanie Budżetem Obywatelskim z roku na rok nie słabnie. Pokazuje to, jak wiele potrzeb i pomysłów mają puławianie. Pierwsze kompletne wnioski już wpłynęły do Urzędu, spora część jest jeszcze w wersji roboczej. Składane są także projekty papierowe. Na spisanie swoich pomysłów i zgłoszenie do kolejnej edycji BO mieszkańcy Puław mają czas do 15 czerwca. To ostateczny termin przyjmowania wniosków. Po tej dacie pomysły będą oceniane od strony formalnej. Które z projektów doczekają się realizacji, okaże się po głosowaniu we wrześniu.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button