Miasto Puławy

Puławy zerwą współpracę z Nieświeżem?

Położony na Białorusi Nieśwież to jedno z miast partnerskich Puław. Pod koniec marca do puławskiego Urzędu Miasta wpłynęła petycja, w której autor domaga się zerwania bądź zawieszenia współpracy z tym miastem w związku ze wsparciem rosyjskiej agresji na Ukrainę, które deklaruje Białoruś.

Opinie puławskich radnych na ten temat są dość podzielone. Zdaniem przedstawicieli ugrupowania prezydenta Maja współpracę z Białorusinami należałoby zawiesić, jednak nie rezygnować z niej całkowicie. Argumentują to utrzymaniem relacji z pozostającymi za naszą wschodnią granicą rodakami oraz nadzieją na zmiany polityczne w tym kraju. Wśród puławskich radnych zdarzają się też opinie, prezentuje nieco ostrzejsze stanowisko, mówiące o całkowitym zerwaniu współpracy. Ostateczna decyzja na ten temat zapadnie najprawdopodobniej na czerwcowej sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, że obecnie miastami partnerskimi Puław są ukraińskie Dublany oraz Bojarka, portugalskie Castelo Branco, niemieckie Stendal, oraz właśnie Nieśwież.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button