Miasto Puławy

Występ tancerzy Powiśla oraz Warszawianki w Domu Chemika

W poniedziałek późnym popołudniem w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” odbył się koncert poświęcony pamięci założycielki Zespołu Pieśni i Tańca “Powiśle” Kazimiery Walczak “Mamci”.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia na scenie sali widowiskowej wystąpili m.in. reprezentanci Zespołu Pieśni i Tańca “Warszawianka”, działającego przy Uniwersytecie Warszawskim. Wielu z nich swoje pierwsze taneczne kroki stawiało w Puławach, właśnie w zespole “Powiśla”. Puławski zespół również zaprezentował się na scenie. Z racji zbliżającego się Dnia Matki koncert był też okazją do podziękowań dla rodziców i wychowawców puławskich tancerzy “Warszawianki”. Nie zabrakło więc wzruszeń i wielu zapadających w pamięć występów.

W najbliższym czasie odbędzie się też tradycyjny, coroczny koncert “Dla Ciebie, Mamo”. W tym roku oprócz występów tancerzy “Powiśla” wydarzenie zostanie wzbogacone o choreografię zespołu Virsky z Kijowa. Bilety na koncert, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 29 maja o godz. 16:00 można nabyć w kasie Puławskiego Ośrodka Kultury.

Foto: Chotek Studio/Multimedia Agencja Reklamy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button