Miasto Puławy

Trening Rowerowej Stolicy Polski – sukces Puław

Przez dwa miesiące od 21 marca do 21 maja rowerzyści mogli rywalizować w oficjalnym treningu przed czerwcową rywalizacją o Rowerową Stolicę Polski. Jak się okazuje, świetnie spisali się puławscy miłośnicy dwóch kółek, którzy zajęli czołowe miejsce.

O dużym sukcesie mogą mówić szczególnie cykliści zrzeszeni w Puławskiej Grupie Rowerowej, którzy podczas dwumiesięcznych wypraw osiągnęli wynik ponad 60 tys. przejechanych kilometrów, co dało im pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej wśród zgłoszonych grup. Dzięki bardzo dobrym wynikom i aktywności puławian także w innych grupach nasze miasto zajęło jedno z czołowych miejsc w klasyfikacji Oficjalnego Treningu Rowerowej Stolicy Polski, ustępując jedynie Bydgoszczy. Puławianie przejechali łącznie 224,5 tysiąca kilometrów.

Przypomnijmy, że właściwa rywalizacja będzie odbywać się w czerwcu, w zeszłym roku Puławy zajęły 3. miejsce, osiągając wynik gorszy jedynie od Nowej Soli i Białej Podlaskiej. Rezultat rowerzystów “kręcących” kilometry dla naszego miasta w Oficjalnym Treningu pokazuje, że w tym roku przy pełnej mobilizacji Puław mogą pokusić się nawet o jeszcze lepszą lokatę niż przed rokiem. Aby pomóc miastu w rankingowych zmaganiach należy wejść na stronę internetową www.aktywne-miasta.pl, stamtąd pobrać i zainstalować na swój telefon aplikację.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button