InformacjeMiasto Puławy

Jubileusz ZS 1

Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach niedawno obchodził jubileusz 80-lecia powstania. Z tej okazji w Domu Chemika odbyła się uroczysta gala, podczas której zgromadzona społeczność szkolna mogła między innymi bliżej zapoznać się z historią placówki. Jednak to spotkanie nie było jedynym elementem obchodów.

– Początki naszej szkoły sięgają 1941 roku i w zasadzie mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy drugą najstarszą szkołą w mieście po Liceum im. księcia Adama Jerzego Czartoryskiego, więc mamy co świętować – mówił dyrektor puławskiego Zespołu szkół nr 1 Robert Och. Uroczystość w Domu Chemika była kulminacją obchodów jubileuszowych, które trwały już od początku roku szkolnego. Jedną z ciekawszych inicjatyw w tym okresie była “Kartka od absolwenta”, szkoła otrzymała kilkadziesiąt kartek od swoich absolwentów, zrobiono z nich mapę. Kartka z najdalszego zakątka świata pochodziła z Australii. Wtorkowa uroczystość była okazją do podsumowań i podziękowań.

Robert Och – Dyrektor ZS1 w Puławach

Szkoła wydała również okazjonalną broszurę, w której zawarto wspomnienia absolwentów i pracowników szkoły, a także przedstawiono rys historyczny.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button