Efektowne zakończenie sezonu Wisły Puławy

Piłkarze Wisły Puławy rozegrali w niedzielę swój ostatni mecz sezonu. Ich rywalem na własnym stadionie w tak zwanych derbach Lubelszczyzny był Motor Lublin.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem optycznej przewagi przyjezdnych, jednak po kwadransie to puławianie cieszyli się z prowadzenia. Krystian Puton pięknym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Motoru. Wiślak uczcił w ten sposób swoje setne spotkanie w barwach puławskiego klubu. Już 5 minut później ku uciesze gospodarzy padł drugi gol dla Wisły. Rzut karny skutecznie wyegzekwował faulowany wcześniej Adrian Paluchowski. Lublinianie nie potrafili skutecznie odpowiedzieć na poczynania puławskich piłkarzy. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:0 dla Wisły.

W drugiej połowie puławianie wcale nie zamierzali spocząć na laurach. W bramce Motoru bardzo dobrze spisywał się Madejski, który obronił groźne strzały, wykonane najpierw przez Drozdowicza a potem Putona. Kilkanaście minut później Emil Drozdowicz dopiął jednak swego i wykorzystując zamieszanie pod bramką lublinian w jednej z akcji skierował piłkę do siatki Motoru. Przyjezdni nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Wisły i po 90 minutach gry to wiślacy cieszyli się z okazałego zwycięstwa 3:0. Puławski klub zakończył sezon na 11. miejscu w tabeli z 44 punktami i zapewnił sobie pozostanie w 2. lidze. Motor Lublin wystąpi zaś w barażach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym meczu barażowym drużyna z Lublina zmierzy się z Wigrami Suwałki.

Wisła Puławy – Motor Lublin 3:0 (2:0)

Gole: Puton 15, Paluchowski 20, Drozdowicz 68

Wisła: Owczarzak – Cheba, Bracik, Wiech, Flak, Kondracki (66 Ednilson), Lisowski, Ryszka (86 Skałecki), Drozdowicz (81 Bartosiak), Puton, Paluchowski