Miasto Puławy

Bajkowy świat teatru w Domu Chemika

Na początku czerwca w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” zostaną zaprezentowane premierowe przedstawienia teatralne dla najmłodszych. Efekty swojej całorocznej pracy przedstawią artyści z Dziecięcego Teatru Figielek, na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury pokażą się także maluchy, które uczestniczyły w warsztatach “Zabawa w Teatr”.

Jako pierwsi przed puławską publicznością wystąpią aktorzy “Figielka”, którzy pokażą swoje umiejętności w spektaklu “Kozucha Kłamczucha” na podstawie scenariusza słynnej pisarki literatury dziecięcej Janiny Porazińskiej. Bajka opowiada o przygodach sprytnej kozy, która dla własnej wygody kłamie jak najęta, jednak potem z tego powodu popada w kłopoty. Czy bajka skończy się dobrze? O tym przekonamy się, oglądając spektakl.

Nieco później maluchy z warsztatów “Zabawa w Teatr” wcielą się w tytułowe “Mole książkowe” z wiersza Hanny Niewiadomskiej. Pożeracze książek nie mogą dojść między sobą do porozumienia, którą książkę należałoby zjeść najpierw. Finał premiery pokaże, czy molom uda się porozumieć.

Oprócz wspomnianych dwóch premier teatralnych dla najmłodszych w Domu Chemika pojawią się także mimy, które wystąpią z pokazem pantomimicznym. Za reżyserię wszystkich wydarzeń odpowiada Anna Magdalena Filipiak, opracowanie muzyczne spektakli będzie zaś dziełem Michała Matrasa. Wydarzenia odbędą się 3 czerwca o małej sali teatralnej Puławskiego Ośrodka Kultury, początek o godz. 16:00. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button