Miasto Puławy

Zespoły Pieśni i Tańca z Warszawy i Puław w koncercie

W najbliższym czasie w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” szykuje się wydarzenie, które powinno być pozycją obowiązkową dla wszystkich miłośników muzyki narodowej oraz tradycyjnych tańców polskich. Odbędzie się bowiem niezwykły koncert, poświęcony pamięci Kazimiery Walczak “Mamci” oraz dedykowany jej licznym wychowankom.

W sali widowiskowej POK wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka”, niektórzy reprezentanci tej formacji to wychowankowie działającego w Puławach Zespołu Pieśni i Tańca “Powiśle”, którego założycielką była Kazimiera Walczak. Reprezentanci puławskiej formacji tanecznej także wystąpią podczas trwania tego niezwykłego wydarzenia. Koncert będzie też okazją do podziękowania dla rodzin i wychowawców tancerzy.

Program artystyczny koncertu będzie obfitować w przenikanie się tanecznych tradycji z nowoczesnością, podczas występów nie zabraknie nieodłącznych w tańcach ludowych elementów folkloru. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 23 maja o godz. 18:00 w sali widowiskowej “Domu Chemika”, bilety wstępu w cenie 25 złotych można nabyć w kasie Ośrodka.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button