Miasto Puławy

Wycieczka przyrodnicza w Puławach

W ostatnim czasie piękna wiosenna pogoda zachęca do spacerów oraz obserwacji przyrody. Miłośnicy fauny i flory w najbliższą niedzielę w Puławach będą mogli uczestniczyć w wycieczce przyrodniczej, której celem będzie obserwacja świata owadów.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Ogólnopolskiego Dnia Ważki, który przypada 25 maja. Uczestnicy wyprawy będą mieli okazje przypatrzeć się z bliska zwyczajom tych zwierząt oraz spróbować rozpoznać ich różne gatunki. Start wydarzenia zaplanowano na niedzielę o godz. 11:00 w rejonie wiaduktu drogowego przy ul. Prusa w kierunku rzeki Kurówki. Wycieczka ma potrwać około 3 godzin, warto zabrać ze sobą lornetkę, lupę, aparat fotograficzny czy atlas owadów. Opiekę merytoryczną nad wyprawą będzie sprawować pani Ewa Rauner-Bułczyńska – miłośniczka ważek i motyli, członkini Polskiego Towarzystwa Entomologicznego.

Podczas wyprawy uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zagadnień ekologicznych w quizach, przeprowadzonych przez prowadzącą wycieczkę. Uczestnicy mają otrzymać gadżety o tematyce przyrodniczej. Wycieczka w ramach Ogólnopolskiego Dnia Ważki jest bezpłatna. Dodatkowe informacje na temat tej akcji można uzyskać w Dziale Zieleni puławskiego Zarządu Dróg Miejskich.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button