Miasto Puławy

Puławy wysoko w treningu Rowerowej Stolicy Polski

Jeszcze kilka dni zostało do zakończenia oficjalnego treningu przed główną rywalizacją o miano Rowerowej Stolicy Polski. Jak się okazuje puławscy cykliści do tej pory radzą sobie bardzo dobrze.

W dotychczasowym rankingu według stanu na poniedziałek Puławy zajmowały 2. miejsce na 54 miasta, rowerzyści którzy kręcą kilometry dla naszego miasta uzbierali do tej pory blisko 200 tysięcy kilometrów. Oficjalny trening potrwa do soboty 21 maja. Natomiast dzień później zaplanowano piąty już rajd rowerowy w ramach akcji “Aktywne Puławy”. Zaś już od 1 czerwca rozpocznie się właściwa rywalizacja o Rowerową Stolicę Polski, która potrwa przez cały miesiąc.

W tym czasie zaplanowano już szereg wydarzeń, które mają pomóc Puławom w zajęciu jak najwyższego miejsca podczas głównej rywalizacji. Z 4 na 5 czerwca Puławska Grupa Rowerowa planuje między innymi Całodobowy Rajd, start o godz. 21:00. 11 czerwca Starostwo Powiatowe zorganizuje zaś Rodzinny Rajd Rowerowy na trasie z Puław do Bonowa i z powrotem. 12 oraz 25 czerwca puławski MOSiR organizuje zaś inicjatywę pod hasłem #KręcimydlaPuław, natomiast 26 czerwca odbędzie się Rajd Rowerowy “W krainie wąwozów”. W czerwcu spod siedziby MOSiR-u organizowane też będą codzienne przejażdżki rowerowe od 20:15.

Kręcić kilometry dla Puław można oczywiście nie tylko w czasie organizowanych rajdów, ale również samemu. Wystarczy jedynie pobrać i zainstalować odpowiednią aplikację ze strony www.aktywne.miasta.pl.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button