Sport

Emocjonujące zakończenie sezonu Azotów

Szczypiorniści Azotów Puławy rozegrali swój ostatni mecz w sezonie 2021/2022 PGNiG Superligi. Pomimo, że puławianie byli już pewni brązowego medalu w końcowej klasyfikacji ligowej, emocji w spotkaniu z Górnikiem Zabrze nie brakowało.

Na początku spotkania gra była dość ostra, reprezentanci obu zespołów otrzymali dwuminutowe kary, w puławskiej drużynie przymusowy odpoczynek od gry musieli zaliczyć Akimenko i Kowalczyk. Jeżeli chodzi o rezultat spotkania to pierwsze 10 minut należało zdecydowanie do puławian, którzy w pewnym momencie prowadzili 6:3. Zabrzanie nie zamierzali jednak odpuszczać i niebawem doprowadzili do remisu. Gra stała się bardzo zacięta, żaden z zespołów nie mógł osiągnąć bardziej komfortowego prowadzenia. W 25. minucie czerwoną kartkę obejrzał Dawid Dawydzik. Po pierwszych 30 minutach, minimalnie, bo 17:16 prowadzili zabrzanie.

Druga połowa to dalsza zacięta rywalizacja obu zespołów. W pewnym momencie Górnik objął prowadzenie 20:17, jednak dzięki skutecznym kontratakom azotowców oraz dobrej postawie Mateusza Zembrzyckiego w bramce udało się osiągnąć remis 22:22. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną to na drugą stronę. Gdy wybrzmiała końcowa syrena, na tablicy wyników widniał rezultat 29:29. To oznaczało, że do wyłonienia zwycięzcy spotkania potrzebne będą rzuty karne. W nich więcej zimnej krwi zachowali gracze Azotów, którzy ku uciesze zgromadzonej w puławskiej hali widowni wygrali serię rzutów karnych 4:3. MVP spotkania został wybrany Antoni Łangowski. Bezpośrednio po meczu odbyła się uroczystość wręczenia brązowych medali puławskim szczypiornistom.

KS Azoty Puławy – Górnik Zabrze 29:29 (k. 4:3) (16:17)

Foto: KS Azoty Puławy, profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button