InformacjeMiasto Puławy

Przemoc wśród młodzieży – konferencja w UM

Jak dużym problemem jest w obecnych czasach przemoc wśród dzieci i młodzieży, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Natykają się na nią wszędzie, w szkole, na podwórku, a przede wszystkim w sieci. Dlatego trzeba o tym problemie mówić i w miarę możliwości zapobiegać.

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie zorganizował konferencję na temat przeciwdziałania przemocy wobec młodzieży. Z tej okazji gośćmi w Puławach byli specjaliści z Warszawy wspierający młodzież na Niebieskiej Linii.

Przedstawicielki organizacji Niebieska Linia wymieniając najczęstsze formy przemocy wśród młodzieży mówiły o przemocy psychicznej oraz fizycznej., która przybrała na sile w czasie pandemii. Przyznały że właśnie ze względu na pandemię trudno oszacować jej skalę, gdyż dostęp do pomocy psychologicznej w tym czasie był znacznie utrudniony. W szkołach zdarzały się częste przypadki problemów z akceptacją dzieci przez rówieśników po powrocie do placówek. Podkreśliły, że najważniejsze jest to, aby reagować, widząc nieprawidłowości w zachowaniach.

Maja Kuźmicz – Niebieska Linia, Agnieszka Olszewska-Dąbrowska Niebieska Linia

Konferencja miała przede wszystkim cel edukacyjny, tak by puławscy specjaliści mający kontakt z pokrzywdzonymi mogli poszerzyć swoją wiedzę i wykorzystywać ją w swojej pracy.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button