InformacjeMiasto Puławy

Zgłoś swój pomysł do Budżetu Obywatelskiego

Od najbliższego poniedziałku mieszkańcy Puław będą mogli zgłaszać swoje pomysły do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Już po raz dziewiąty puławianie zdecydują, które inwestycje lub wydarzenia w mieście są w tej chwili najbardziej potrzebne.

Propozycję projektu do zrealizowania może złożyć każdy mieszkaniec Puław, który ukończył 16 lat. Do wypełnionego formularza projektu, który można pobrać na stronie internetowej poświęconej puławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, dołącza się listę poparcia co najmniej 20 puławian, którzy ukończyli 16. rok życia. Do liczby popierających projekt nie wlicza się podpis projektodawcy. Według zasad Budżetu Obywatelskiego jedna osoba może zgłosić kilka projektów, a każdy uprawniony do tego mieszkaniec miasta może poprzeć dowolną liczbę pomysłów. Wypełniony formularz wraz z listą poparcia mieszkańców można złożyć tradycyjnie do skrzynki podawczej Urzędu Miasta bądź elektronicznie.

Pomysły na zrealizowanie projektów w ramach BO można będzie składać przez miesiąc, od 16 maja do 15 czerwca. Ostateczna lista projektów przeznaczonych do głosowania ma być znana w drugiej połowie sierpnia. Podobnie jak w ubiegłym roku głosowanie na nadesłane propozycje odbędzie się w formie online na początku września.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button