Informacje

Dzięki ZUS poprawi się bezpieczeństwo pracy

Rusza kolejna edycja konkursu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla pracodawców. Można otrzymać od 10 do 300 tys. złotych dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa pracy w swojej firmie. W tej edycji konkursu wnioski będzie można składać od 6 czerwca do 8 lipca. Instytucja nagrodzi projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi.

– W tej edycji konkursu mamy do rozdysponowania dla pracodawców 90 milionów złotych, które firmy będą mogły przeznaczyć na projekty poprawiające bezpieczeństwo pracy, czyli zmniejszające zagrożenie wypadkami przy pracy czy chorobami zawodowymi u pracowników – informuje Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS. Jak dodaje, środki z konkursu mozna przeznaczyć np. na działania zmniejszające nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie, czy na przykład na sprzęt, który poprawi bezpieczeństwo pracy na wysokości. Na 1 pracodawcę może przypaść maksymalnie od 10 do 300 tysięcy złotych dofinansowania, wartość dopłaty nie może wynieść więcej niż 80% wartości projektu. W poprzedniej edycji z dofinansowania skorzystało niemal tysiąc pracodawców w całej Polsce.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

W konkursie mogą wziąć udział aktywni przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków oraz nie korzystali z dofinansowania ZUS w ostatnich trzech latach. Najlepsze projekty wybiorą eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Regulamin konkursu i wzory dokumentów są na witrynie internetowej ZUS.

W poprzedniej edycji konkursu z dofinansowania ZUS skorzystało niemal tysiąc pracodawców w Polsce. Środki pochodzą z części funduszu wypadkowego przeznaczonej na działania zapobiegające wypadkom.

autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button