InformacjeMiasto Puławy

Czym jest sztuczna inteligencja – warsztaty w PPNT

Jak działa sztuczna inteligencja? W jaki sposób zmienia ona nasze życie? Na te i wiele innych pytań będą mogli odpowiedzieć uczestnicy warsztatów, które 14 maja odbędą się w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Spotkania dotyczące sztucznej inteligencji odbędą się w ramach trwającego cyklu INNOWACJA-EDUKACJA realizowanego przez Strefę Pomysłodawcy. O godz. 10:00 rozpocznie się wykład dla dzieci, specjaliści prostym językiem wytłumaczą najmłodszym, czym jest sztuczna inteligencja oraz jakie jest jej zastosowanie. W tym samym czasie będzie prowadzony także wykład dla młodzieży od 15. roku życia oraz osób dorosłych. Po części teoretycznej przyjdzie czas na praktykę. Uczestnicy warsztatów poznają między innymi możliwości kreowania grafik cyfrowych za pośrednictwem algorytmów sztucznej inteligencji. Osoby uczestniczące w warsztatach będą miały też możliwość wytrenowania maszyny, tak by rozpoznawała określone obrazy, dźwięki czy pozycje ciała.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają już na stronie internetowej Centrum Kompetencji Cyfrowych Edukacja 3.0.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button