Puławy

OSP Gołąb na rzecz lokalnej społeczności

Niedawno obchodziliśmy Dzień Strażaka. Jest to dobra okazja do przyjrzenia się bliżej pracy osób, które nie są strażakami zawodowo, ale z pasji. Działania strażaków obecnie sprowadzają się nie tylko do gaszenia pożarów czy zabezpieczania miejsc różnego rodzaju wypadków, ale także do innej działalności na rzecz lokalnych społeczności.

Jedną z prężnie działających jednostek strażackich w naszym regionie jest OSP Gołąb. Druhowie z gołębskiej jednostki regularnie uczestniczą w uroczystościach państwowych, organizują m.in zbiórki krwi, jedna z nich odbywała się właśnie w miniony Dzień Strażaka. W zbiórce wzięło udział 25 osób, które łącznie oddały blisko 11 litrów krwi. W najbliższą niedzielę 8 maja odbędzie się też organizowany przez strażaków z Gołębia piknik, podczas którego zaplanowano występy wokalne lokalnych talentów, liczne atrakcje dla najmłodszych a także wystawę i kiermasz twórców rękodzieła z gminy Puławy.

Warto dodać, że w badaniach opinii publicznej to strażacy od wielu lat zajmują pierwsze miejsce w rankingu zawodów zaufania społecznego. W sondażu SW Research z końca kwietnia duże zaufanie do strażaków deklarowało 81% ankietowanych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button