InformacjeMiasto Puławy

Pobiegli O Błękitną Wstęgę Wisły

Święto Konstytucji 3 maja można uczcić nie tylko poprzez słuchanie patriotycznych przemów czy uczestnictwo w Mszach świętych za Ojczyznę, ale również na sportowo. Taką możliwość dało wszystkim chętnym Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, które zgodnie z wieloletnią tradycją zorganizowało Ogólnopolskie Biegi Uliczno-Przełajowe “O Błękitną Wstęgę Wisły”.

Swoją wydolność i szybkość mogli sprawdzić zarówno doświadczeni biegacze, którzy wystartowali na 5 oraz 10 kilometrów, jak również dzieci i młodzież na krótszych dystansach. Wyjątkowo dużą frekwencją cieszyły się biegi najmłodszych  Start i meta wszystkich wyścigów były wyznaczone na stadionie miejskim przy ul. Hauke-Bosaka. Dystans 5 kilometrów zdecydowanie najszybciej pokonał Mateusz Krzysztoń, któremu bieg zajął niecałe 17 minut. Drugie i trzecie miejsce należały odpowiednio do Stanisława Marca i Pawła Walaszczyka. Wśród kobiet dystans 5 kilometrów najszybciej przebrnęła Iwona Deputat.

W biegu głównym na 10 kilometrów triumfował Andrzej Starżynski, pokonując trasę w nieco ponad 32 minuty. Kolejne miejsca zajęli Michał Biały oraz Bartłomiej Florczak. Wśród pań linię mety na tym dystansie najszybciej osiągnęła Danuta Woszczek. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś najlepsi zostali wyróżnieni pucharem i medalami. Nagrody biegaczom wręczała wiceprezydent Puław Beata Kozik.