InformacjeMiasto Puławy

Dąb z Puław w finale konkursu Drzewo Roku!

Zgłoszony przez Puławy do konkursu Drzewo Roku 2022 dąb szypułkowy znalazł się w gronie finalistów. Jury złożone ze specjalistów z różnych dziedzin i miłośników drzew wybrało 16 obiektów przyrody spośród 40 zgłoszonych propozycji.

Wśród finalistów znalazł się puławski dąb, zasadzony w 10. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod drzewem, które rośnie na Skwerze Niepodległości widnieje pamiątkowy kamień oraz tablica. Zgodnie z decyzją z 2012 roku Dąb Niepodległości został objęty ochroną jako pomnik przyrody.

Organizatorem konkursu Drzewo Roku 2022 jest organizacja ekologiczna Klub Gaja. Celem inicjatywy jest promowanie postawy szacunku do przyrody oraz szukanie związków pomiędzy lokalną historią i kulturą danej społeczności a drzewem, które z różnych względów jest przez tę społeczność szczególnie doceniane. Wybór Drzewa Roku 2022 zostanie dokonany przez internautów – to od liczby ich głosów będzie zależeć zwycięzca. Głosowanie będzie prowadzone przez cały czerwiec na stronie internetowej www.drzeworoku.pl. Liczy się więc mobilizacja lokalnej społeczności. W zeszłym roku miano Drzewa Roku przypadło Dębowi Dunin w Przybudkach w województwie podlaskim.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button