Kielce nie dały szans Azotom

We wtorkowy wieczór szczypiorniści Azotów Puławy rozgrywali zaległy mecz 7. kolejki PGNiG Superligi. Puławian czekało niezwykle trudne zadanie, bowiem na ich drodze stanęli mistrzowie Polski, gracze Łomży Industria Kielce.

Już od pierwszych minut spotkania kielczanie narzucili tempo gry, szybko obejmując wysokie prowadzenie 5:1. Przewaga mistrzów Polski nie podlegała dyskusji, dzięki właściwie działającej defensywie i skutecznym kontratakom gracze z Kielc mogli swobodnie kontrolować wynik. Po pierwszych 30 minutach puławianie przegrywali 12:17.

Niestety po zmianie stron przewaga gospodarzy tego spotkania jeszcze bardziej się uwydatniła. Na początku drugiej części meczu kielczanie zdobyli 6 bramek z rzędu, trener Robert Lis był zmuszony poprosić o przerwę dla swojej drużyny. Nie zbiło to w żaden sposób z tropu kielczan, którzy pewnie zmierzali po zwycięstwo. Dodatkowo w 54. minucie czerwoną kartkę ujrzał Dawid Fedeńczak. Ostateczne kielczanie zwyciężyli 39:24, najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach puławian był Piotr Jarosiewicz, który rzucił 6 bramek.

Łomża Industria Kielce – KS Azoty Puławy 39:24 (17:12)

Azoty Puławy: Borucki, Koshovy – Jarosiewicz, Kowalczyk, Burzak, Antolak, Zivkovic, Adamski, Janikowski, Fedeńczak, Marciniak, Przybylski, Valles, Konieczny

Teraz przed puławianami kolejne trudne zadanie, w najbliższy piątek zmierzą się na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock. Początek meczu o godz. 18:15.