Azoty Puławy lepsze od Gwardii Opole

Pewni brązowego medalu w końcowej tabeli PGNiG Superligi szczypiorniści Azotów Puławy w niedzielne popołudnie podjęli we własnej hali Gwardię Opole. Pomimo pewnego sukcesu puławianom nie zabrakło motywacji, co pokazywali już od pierwszej minuty spotkania.

Piłkarze ręczni Azotów właściwie od początku meczu mieli inicjatywę w tym spotkaniu, gracze drużyny przeciwnej dopiero w 5. minucie zdobyli swoją pierwszą bramkę. Pięć minut później na tablicy wyników widniał już rezultat 9:3 dla „azotowców”. Gra układała się idealnie dla gospodarzy, którzy imponowali wysoką skutecznością w ataku, zaś w bramce puławskiej drużyny świetnie spisywał się Mateusz Zembrzycki. Przewaga puławian coraz bardziej wzrastała, aż wreszcie na koniec pierwszej połowy wynosiła już 11 bramek.

Druga połowa nie przyniosła większych zmian w obrazie gry, choć tempo zdobywania bramek w pewnym momencie nieco spadło. Szczypiorniści Azotów bardzo pewnie dowieźli prowadzenie do końca i ostatecznie pokonali Gwardię Opole 34:23. Najwięcej, bo sześć bramek dla puławskiej drużyny w przeciągu całego spotkania rzucił Dawid Fedeńczak, po 5 padło łupem Andrija Akimenki i Piotra Jarosiewicza. Najbardziej wartościowym zawodnikiem tego meczu został wybrany Mateusz Zembrzycki.

Azoty-Puławy – Gwardia Opole 34:23 (21:10)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Bogdanov- Fedeńczak, Akimenko, Jarosiewicz, Zivkovic, Kowalczyk, Konieczny, Podsiadło, Przybylski, Łangowski, Dawydzik, Burzak, Rogulski, Bachko, Gumiński