Informacje

Zbiórka na rzecz Dimy chorego na SMA

Jedna z czytelniczek zwróciła się do naszej redakcji z prośbą o udostępnienie informacji na temat zbiórki dla małego Dimy, co niniejszym czynimy.

15-miesięczny Dmytro Basov potrzebuje pomocy. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typu 1, chorobę polegająca na osłabieniu mięśni i ich stopniowym zanikaniu. Jedynym ratunkiem dla niego jest niezwykle kosztowna terapia genowa, opiewająca na kwotę blisko 7 milionów złotych.

Dlatego też za pośrednictwem portalu siepomaga.pl została założona specjalna zbiórka na rzecz chorego chłopca. Warto dodać, że sytuację rodziny, która już wcześniej była bardzo trudna, dodatkowo skomplikowała trwająca wojna. Budynek, w którym pracował tata Dimy został zbombardowany. Obecnie na liczniku zbiórki widnieje kwota ponad 256 tysięcy złotych, która w sytuacji rodziców Dimy jest kroplą w morzu potrzeb. Osoby, które chciałyby wspomóc leczenie chłopca oraz dowiedzieć się nieco więcej o historii jego choroby, powinny zajrzeć na stronę internetową siepomaga.pl pod linkiem https://www.siepomaga.pl/dmytro.

Foto: siepomaga.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button