Szczypiorniści Azotów Puławy wywalczyli brązowy medal!

W niedzielne popołudnie piłkarze ręczni Azotów Puławy mierzyli się na wyjeździe z zespołem Wybrzeża Gdańsk. Spotkanie było o tyle ważne, że zwycięstwo puławian praktycznie zapewniłoby im zdobycie upragnionego brązowego medalu w rozgrywkach Superligi. Szczypiorniści z Puław byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i ze swojej roli wywiązali się wzorowo.

Początek spotkania był dość ostry, wśród graczy obu zespołów zdarzyły się 2-minutowe kary. Jeśli chodzi o wynik, to azotowcy dość szybko przejęli kontrolę nad meczem. Przewaga puławian szczególnie uwydatniła się w końcówce pierwszej połowy, kiedy to gracze Azotów zanotowali serię aż 7 bramek z rzędu. Pierwsza część meczu skończyła się rezultatem 17:7 dla przyjezdnych z Puław.

W kolejnych 30 minutach szczypiorniści Wybrzeża podejmowali wysiłki, aby zniwelować powstałe straty. Gospodarze grali zrywami, zdarzyło im się nawet rzucić 3 bramki z rzędu, jednak to puławianie cały czas kontrolowali wynik i zwyciężyli bardzo pewnie 32:18. Najwięcej trafień w szeregach puławskiej drużyny zaliczył Dawid Dawydzik, który rzucił 5 bramek. Zwycięstwo zapewniło puławskiemu zespołowi 3. miejsce w tabeli i brązowy medal na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu. Będzie to szósty w historii brązowy krążek puławskiej drużyny. Kolejny mecz ligowy puławianie rozegrają w niedzielę 1 maja we własnej hali z Gwardią Opole, początek o godz. 14:00.