Powiat Puławski

Młodzi poeci nagrodzeni

W czwartek w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Turnieju Jednego Wiersza “Nie pisz do szuflady”.

Uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz średnich z powiatu puławskiego mieli okazję zaprezentować szerszej publiczności swoje poetyckie zdolności. Ich zadaniem było przesłanie na adres puławskiego “emdeku” jednego, niepublikowanego wcześniej wiersza.

W czwartek popołudniu laureaci odczytali stworzone przez siebie dzieła w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Sieroszewskiego. Pomiędzy ich prezentacjami hol puławskiego MDK-u wypełniła muzyka. W kategorii szkoły podstawowe nagroda trafiła do Marii Bartoszek z SP nr 3 w Puławach, zaś wyróżnienia otrzymali Magdalena Górecka i Julia Stelmach, uczennice SP nr 1 w Kazimierzu Dolnym oraz Adrian Kozak z SP w Górze Puławskiej. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych nagrodę główną zdobyła Milena Szymajda z Zespołu Szkół Technicznych w Puławach, jury wyróżniło także utwory Klaudii Eciak z ZSO nr 2 im. F.D. Kniaźnina oraz Julii Seredyn i Alicji Reszczyńskiej, które są uczennicami ZSO nr 1 im. KEN w Puławach.

Konkurs nosi imię zmarłego w 2020 roku artysty ludowego związanego z naszym regionem Zbigniewa Kozaka. Łącznie w poetyckiej inicjatywie wzięło udział 22 uczniów ze szkół miejskich a także z Góry Puławskiej i Kazimierza Dolnego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button