Miasto Puławy

Rejonowe przesłuchania do 67. OKR

W Puławach odbyły się rejonowe eliminacje w ramach 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” swoje umiejętności zaprezentowało 10-ciu recytatorów, przedstawiając własne interpretacje wierszy, monodram oraz dowolny tekst literacki wpisujący się w kategorię “wywiedzione ze słowa”. Uczestnikami była młodzież oraz dorośli.

Jury spośród uczestników wybierało najlepszych, którzy będą reprezentowali nasz rejon na wyższych szczeblach konkursu. Wśród oceniających puławskie talenty znaleźli się instruktorzy teatralni z ośrodków kultury z terenu województwa lubelskiego. Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem romantyzmu polskiego, zatem prezentowane utwory były inspirowane dorobkiem tejże literatury.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski organizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej to prestiżowy konkurs słowa mówionego z wieloletnią tradycją. W cieszącym się powodzeniem turnieju rokrocznie biorą udział dziesiątki młodzieży szkolnej oraz dorośli.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button