Miasto Puławy

Z książką w świat – nowy projekt Biblioteki Miejskiej

Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza najmłodszych czytelników do uczestnictwa w pierwszej części cyklu spotkań, zatytułowanego “Z książką w świat”. W ramach tego projektu w budynku głównym Biblioteki oraz jej filiach odbędą się spotkania autorskie, warsztaty oraz spektakle teatralne.

Dzieci spotkają się między innymi z opowiadaczem baśni Mateuszem Świstakiem, z Anną Czerwińską-Rydel, która opowie o Patronce Roku Wandzie Rutkiewicz, najmłodszych czeka również spotkanie z członkami Teatru Maska z Krakowa. Na poszczególne wydarzenia w ramach cyklu, zaplanowane od 21 do 26 kwietnia, przybędą grupy zorganizowane. Spotkania przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat. Kwietniowe wydarzenia wpisują się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.

Projekt “Z książką w świat” potrwa aż do października, jego celem jest promowanie czytania jako formy spędzania wolnego czasu wśród najmłodszych, mali czytelnicy będą mogli też zdobyć wiedzę na temat samego procesu powstawania książki.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button