Miasto Puławy

Aktywna majówka z Centrum Informacji Turystycznej

Działające przy Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” Centrum Informacji Turystycznej planuje wydarzenia na zbliżającą się majówkę.

W niedzielę 1 maja spod budynku “Domu Chemika” wystartuje Jubileuszowy Rajd Pieszy. Jesienią zeszłego roku puławskie Centrum Informacji Turystycznej obchodziło 10-lecie swojego istnienia, stąd nazwa wydarzenia. W planach jest przejście między innymi przez Park Czartoryskich oraz wokół miasta. Uczestnicy będą maszerować około 14 kilometrów wzdłuż obu brzegów Wisły. Na jubileuszowym wydarzeniu ma pojawić się także tort oraz ognisko z kiełbaskami. Uczestnictwo w rajdzie jest bezpłatne, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy w Centrum Informacji Turystycznej, telefonicznie oraz mailowo. Zbiórka uczestników o godz. 9:30.

W Dzień Flagi RP 2 maja zaplanowano zaś spływ kajakowy rzeką Wieprz. Udział w tym wydarzeniu jest płatny. Zarejestrowani uczestnicy powinni w tym dniu pojawić się o godz. 9:00 na Skwerze Niepodległości pod Centrum Informacji Turystycznej. Organizator zapewnia transport do Baranowa, skąd wyruszy spływ oraz z Kośmina, gdzie wydarzenie się zakończy. Trasa spływu liczy 21 kilometrów. Dodatkową atrakcją będzie piknik z ogniskiem.

Zapisy zarówno na rajd pieszy jak i spływ kajakowy są prowadzone do 27 kwietnia włącznie. Nie warto z tym zwlekać, gdyż liczba miejsc na oba wydarzenia jest ograniczona. Szczegóły dotyczące możliwości rejestracji uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej Domu Chemika. Organizatorzy zastrzegają, że jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, oba wydarzenia mogą odbyć się w innym terminie.

Plakat: POK “Dom Chemika”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button