Miasto PuławyPowiat Puławski

Konkurs plastyczny dla uczniów z Puław i powiatu

Z racji trwającego Roku Marii Konopnickiej Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach ogłosiła konkurs plastyczny, mający na celu utrwalenie pamięci o dorobku tej pisarki, zwłaszcza u najmłodszych.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu ilustracji do ulubionego utworu Konopnickiej. W konkursie zatytułowanym “Z wizytą w bajkowym świecie Marii Konopnickiej” mogą wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych powiatu puławskiego. Organizatorzy podzielili konkursową rywalizację na dwie kategorie wiekowe, dla uczniów z klas 1-5 oraz 6-8. Ilustracja może być wykonana dowolną techniką, w formacie nieprzekraczającym rozmiaru A3. Jury konkursowe oceniać będzie estetyczność prac, zgodność z tematem konkursu, oryginalny pomysł oraz dbałość o szczegóły.

Prace można wysyłać na adres Powiatowej Biblioteki Publicznej pocztą a także dostarczyć osobiście do 15 maja. Osoby spoza Puław mogą też złożyć je w swoich bibliotekach gminnych. Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w konkursie można znaleźć na stronie internetowej Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach.

Plakat: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button