Miasto Puławy

Rekordowa frekwencja w turnieju brydżowym

W niedzielne przedpołudnie w Hotelu 3 Korony w Puławach, królowały rozgrywki brydżystów. W turnieju brydża sportowego o Puchar Prezydenta Puław w ramach 12-tego Grand Prix Lubelszczyzny wzięło udział aż 58 zawodników. Organizatorzy TKKF Chemik Puławy tradycyjnie postarali się o doskonałe warunki i atmosferę rozgrywanego turnieju.

W rywalizacji nie mieli sobie równych zawodnicy z Białej Podlaskiej. Para Witold Grochulski i Tadeusz Denisiuk reprezentujący UKS KRASZAK BIAŁA PODLASKA uzyskali w rywalizacji aż 64,26 %. Druga lokata przypadła Elżbiecie i Piotrowi Waniurskim z FrreECO Chemik Puławy i Agilero Piast Skawina z wynikiem 62,84%, zaś trzecie miejsce w puławskim turnieju zajęli Michał Świdziński i Wojciech Kurkowski z klubu RYCHO Kraśnik i Dworek Króla Stanisława OSiR Lidzbark Warmiński, para ta uzyskała wynik 59.90 %. Sklasyfikowano także najlepszą parę brydżystów z Puław, okazali się nimi Edward Wójcik i Lech Adach z klubu OGNISKO TKKF CHEMIK Puławy, którzy uzyskali wynik 53.28%.

Przypomnijmy, że brydż sportowy to odmiana brydża, w której dzięki specjalnej organizacji rozgrywek poszczególne rozdania rozgrywane są na wielu stołach przez różnych graczy. Wynik osiągnięty przez jedną parę graczy porównywany jest z wynikami innych par rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Końcowy wynik rozgrywek ustalany jest na podstawie tego porównania, tym samym osiągnięte rezultaty nie zależą od jakości otrzymanej karty, ale od umiejętności graczy.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button