Miasto Puławy

Niebieski Bieg z Aniołem za nami

W niedzielę odbyła się druga edycja organizowanego przez Fundację Benedyktyński Zakątek Niebieskiego Biegu z Aniołem. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, na trasie biegu pojawiło się niemal 100 osób z niebieskimi akcentami.

Uczestnicy mieli do pokonania 5-kilometrową trasę, rozpoczynającą się przed siedzibą Fundacji i prowadzącą przez okoliczny las. W organizację akcji włączyły się także członkinie Fundacji BezMiar. Przypomnijmy, że Niebieski Bieg z Aniołem to inicjatywa mająca na celu zwiększenie społecznej świadomości na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu i trudności, z jakimi na co dzień zmagają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi. Wielu z podopiecznych sióstr benedyktynek to właśnie osoby ze spektrum autyzmu.

Niebieski Bieg z Aniołem był jednym z elementów obchodów Miesiąca Świadomości Autyzmu, który wypada w kwietniu. Przypomnijmy, że niedawno przed puławskim Urzędem Miasta odbył się happening “AUTYZM – RÓŻNI – RÓWNI”. Niedawno też, na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu przed Starostwem Powiatowym oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym pojawiły się niebieskie akcenty oraz informacje na temat autyzmu.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button