Pewne zwycięstwo Azotów nad Pogonią

W sobotni wieczór piłkarze ręczni Azotów Puławy we własnej hali mierzyli się z zespołem Pogoni Szczecin.

Pierwsze fragmenty spotkania to dość spokojna gra z obu stron, po upływie 5 minut na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. W miarę upływu czasu, coraz wyraźniej zaczęła się zarysowywać przewaga faworytów, czyli puławskich Azotów. Po udanych akcjach Akimenki, Dawydzika czy Rogulskiego w 18. minucie Azoty prowadziły już 11:4. Bardzo dobrze w bramce puławskiego zespołu spisywał się też Mateusz Zembrzycki. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:11 dla puławian.

Druga połowa nie przyniosła znaczącej zmiany w obrazie gry. W 44. minucie czerwoną kartkę obejrzał Wadim Bogdanov, którego w bramce musiał zastąpić Zembrzycki. To nie przeszkodziło Azotom w bezpiecznym dowiezieniu dużej przewagi do końca spotkania. Azoty pokonały Sandrę-Spa Pogoń Szczein 30:19 a najlepszym graczem spotkania został wspomniany Mateusz Zembrzycki, który miał 50% skutecznych interwencji. Najwięcej bramek dla Azotów zdobył Andrii Akimenko, którzy zaliczył 6 trafień. Po 4 bramki rzucili zaś Dawid Dawydzik i Łukasz Rogulski.

Azoty Puławy – Pogoń Szczein 30:19 (18:11)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Bogdanov – Akimenko, Rogulski, Dawydzik, Kowalczyk, Fedeńczak, Zivkovic, Łangowski, Burzak, Jarosiewicz, Jurecki, Bachko, Podsiadło, Przybylski, Gumiński

Kolejnym rywalem Azotów 24 kwietnia będzie Torus Wybrzeże Gdańsk.