InformacjeMarkuszów

Trwa zbiórka pieniężna dla MOP Markuszów

Miejsce Obsługi Podróżnych na trasie Lublin – Warszawa w Markuszowie od rosyjskiej agresji na Ukrainę stało się prawdziwym centrum pomocowym dla uchodźców. Autokary z ludźmi uciekającymi przed wojną zatrzymują się w tej miejscowości, a uchodźcy dzięki ogromnej pracy wolontariuszy oraz wielkim sercom darczyńców mogą nieco odpocząć, zjeść coś ciepłego czy otrzymać niezbędne do przeżycia produkty.

MOP w Markuszowie działa praktycznie bez przerwy, dlatego zaspokojenie choćby najpilniejszych potrzeb jest bardzo kosztowne. Jest to prywatna inicjatywa finansowana przez mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców oraz innych ludzi dobrego serca. Szacuje się, że dzienny koszt obsługi podróżnych na MOP Markuszów może wynosić nawet 40 tysięcy złotych. Naturalne jest więc, że działające tam osoby, które od końca lutego pomagają niemal bez wytchnienia, proszą o pomoc finansową. W tym celu na portalu zbieram.pl założono internetową zbiórkę, która ma pomóc wolontariuszom w dalszej pomocy uchodźcom.

Dochód z wpłat, które ofiarodawcy zdecydują się przekazać, zostanie w całości spożytkowany na zakup artykułów pierwszej potrzeby dla MOP Markuszów. Link do zbiórki: https://zbieram.pl/nv5f745.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button