Miasto Puławy

Biegi “O Błękitną Wstęgę Wisły”

Trwają prowadzone przez Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej zapisy na Ogólnopolskie Biegi “O Błękitną Wstęgę Wisły”. Imprezę dla miłośników biegania z całego kraju zaplanowano w święto Konstytucji 3 maja.

Wydarzenie ma charakter biegu uliczno-przełajowego, dwa podstawowe dystanse zaplanowane przez organizatorów to bieg masowy na 5 kilometrów oraz bieg główny na 10 kilometrów. Start i metę zaplanowano na stadionie miejskim przy ul. Hauke-Bosaka. W zawodach mogą wystartować zawodnicy od 16. roku życia, nie ma zaś ustalonych górnych ograniczeń wiekowych. Obowiązują zaświadczenia lekarskie bądź oświadczenia o starcie na własną odpowiedzialność, w przypadku osób niepełnoletnich potrzebna będzie także zgoda rodziców. Z zapisami nie warto zwlekać, gdyż opłata startowa jest uzależniona od daty jej wpływu do organizatora. Oprócz dwóch głównych biegów zostaną także zorganizowane rywalizacje dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach.

Limit zawodników na dystansach 5 i 10 kilometrów to 250 osób. Szczegółowe informacje o zasadach zapisów można znaleźć na stronie organizatora imprezy czyli Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button