Miasto Puławy

Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

4 kwietnia na ulicach Puław można było spotkać młodzież z niebieskimi akcentami ubioru lub niebieskimi balonikami. Młodzi ludzie brali udział w happeningu pod hasłem AUTYZM – RÓŻNI – RÓWNI, który odbył się w Domu Chemika.

Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu, dlatego właśnie teraz w szczególności mówimy o autyzmie. Ma to na celu uwrażliwienie społeczeństwa na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce jest ich około 400 tysięcy.

Puławska młodzież wzięła udział w różnego rodzaju zadaniach mających uzmysłowić z jakimi problemami borykają się ich rówieśnicy dotknięci autyzmem. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy zebrali się na Placu Chopina, by wykonać pamiątkowe zdjęcie. Ustawili się na kształt puzzla będącego symbolem autyzmu. W happeningu wzięli udział także prezydent i wiceprezydent Puław.

Niebieskie akcenty można spotkać w różnych częściach miasta. Symboliczne żarówki przed swoim budynkiem wywiesiło Starostwo Powiatowe. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ul. Jaworowej ozdobił budynek i ogrodzenie niebieskimi balonami, tam też można przeczytać na tablicy ogłoszeń więcej informacji o tej akcji.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button