Miasto Puławy

Witaj Majowa Jutrzenko – trwają zgłoszenia

Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” już tradycyjnie o tej porze roku zaprasza do udziału w kolejnej edycji Przeglądu “Witaj Majowa Jutrzenko”. Wydarzenie odbędzie się już po raz siedemnasty.

Tym razem Przegląd będzie okazją do uczczenia trwającego Roku Romantyzmu Polskiego, który został ogłoszony przez Sejm RP z racji okrągłych rocznic urodzin Ignacego Łukasiewicza i Marii Konopnickiej oraz śmierci Józefa Wybickiego. Ze względu na odbywającą się za naszą wschodnią granicą wojnę organizatorzy zachęcają uczestników do sięgania w szczególności po utwory mówiące o szeroko pojętej wolności oraz swobodzie obywatelskiej. 27 kwietnia od godz. 9:00 w Domu Chemika zaplanowano turniej muzyki i pieśni narodowych, dzień później o tej samej porze i w tym samym miejscu, czyli w małej sali teatralnej zaprezentują się recytatorzy. 8 maja w sali widowiskowej wystąpią zaś laureaci obydwu konkursów, to wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00. Wykonawcy będą podzieleni na kategorie wiekowe, swoje umiejętności artystyczne zaprezentują przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz średnich a także dorośli.

Zgłoszenia uczestników przeglądu “Witaj Majowa Jutrzenko” są przyjmowane elektronicznie do 21 kwietnia, szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz jego regulamin można znaleźć na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury.

Plakat: POK “Dom Chemika”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button