Stal Rzeszów zbyt silna dla Wisły Puławy

W sobotni wieczór piłkarze Wisły Puławy rozegrali kolejne spotkanie na drugoligowym poziomie rozgrywek. Tym razem przeciwnikiem graczy „Dumy Powiśla” była drużyna Stali Rzeszów, czyli lider tabeli. Było więc wiadomo, że wiślaków czeka niełatwe zadanie.

W 7. minucie spotkania puławianie stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję do strzelenia bramki, jednak uderzenie Paluchowskiego zostało obronione przez bramkarza drużyny przeciwnej. Już chwilę później to rzeszowianie, którzy byli gospodarzem tego spotkania, cieszyli się z prowadzenia po celnym strzale Poczobuta. Wiślacy próbowali doprowadzić do remisu, jednak nie było to łatwe zadanie. W 26. minucie Adrian Paluchowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak po raz kolejny nie udało mu się pokonać golkipera rzeszowskiej drużyny. Kilka minut później rzeszowianie podwyższyli swoje prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu Michalika celny strzał głową oddał Prokić.

Jak się okazało, była to ostatnia bramka strzelona tego wieczora. Puławianie wprawdzie mieli swoje szanse, ale nie potrafili ich spuentować bramką. Stal Rzeszów pokonała Wisłę Puławy 2:0, umocniła się na fotelu lidera i jest coraz bliżej awansu do 1. ligi. Wisła ze zgromadzonymi dotąd 32 punktami zajmuje 12. miejsce w tabeli. Następnym przeciwnikiem puławian będzie Radunia Stężyca.

Stal Rzeszów – Wisła Puławy 2:0 (2:0)

Gole: Poczobut 8, Prokić 31

Wisła: Gradecki- Wawszczyk, Bracik, Cyfert, Cheba (46 Flak), Kona (85 Bartosiak), Carlos Daniel, Ednilson (58 Drozdowicz), Banach (46 Ilić), Puton, Paluchowski (75 Kondracki)