InformacjePuławy

Gmina Puławy wymieni oświetlenie

Ponad 1700 starych konwencjonalnych opraw oświetleniowych na terenie gminy Puławy zostanie zastąpione energooszczędnymi lampami typu LED. Ogłoszono właśnie przetarg w sprawie projektu, współfinansowanego ze środków unijnych.

Zmiana ma zapewnić długą żywotność i energooszczędność gminnego oświetlenia. Światło emitowane przez lampy LED ma być też bardziej komfortowe dla użytkowników dróg. W ramach prac odbędzie się także demontaż istniejących na terenie gminy lamp oświetleniowych. W liczbie ponad stu sztuk zmodernizowane zostaną także układy pomiarowo-rozdzielcze oświetlenia ulicznego. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 3,5 milionów złotych, z czego aż 2 miliony 400 tysięcy złotych to wsparcie pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Zgodnie z harmonogramem, termin wykonania prac ma wynosić 5 miesięcy.

Najpierw jednak wykonawca robót zostanie wyłoniony w przetargu, który potrwa do 4 maja. Kluczowym kryterium wyboru przedsiębiorcy ma być zaproponowana przez niego cena za realizację inwestycji.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button