Informacje

Wiosenne szczepienie lisów

Lokalne samorządy udostępniają informację Lubelskiego Lekarza Weterynarii o planowanej akcji wiosennego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Ta cykliczna inicjatywa ma na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się tej groźnej choroby, co jest niezwykle istotne w kontekście niedawnego wykrycia przypadku wścieklizny w Dęblinie.

Akcja szczepienna została zaplanowana od 7 do 9 kwietnia. Szczepionki będą zrzucane z samolotów w liczbie 30 dawek na 1 kilometr kwadratowy, zrzuty obejmą pola, łąki i kompleksy leśne z pominięciem terenów zabudowanych. Lekarze przestrzegają, aby nie dotykać szczepionki, a w przypadku gdy się to wydarzy, niezwłocznie przemyć mydłem ręce lub inne części ciała, które miały bezpośredni kontakt z preparatem. W przypadku gdy szczepionka dostanie się do oczu, ust lub nosa należy jak najszybciej udać się do przychodni. Również każdy kontakt zwierząt domowych ze zrzuconymi szczepionkami trzeba zgłosić do weterynarza.

Przebieg akcji jest uzależniony od warunków pogodowych. Inicjatywa szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie jest powtarzana co roku wiosną i na jesieni.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button