InformacjeMiasto Puławy

Trwają zapisy na Niebieski Bieg z Aniołem

Na niedzielę 10 kwietnia zaplanowano Niebieski Bieg z Aniołem. To charytatywne wydarzenie Fundacji Benedyktyński Zakątek i Fundacji BezMiar, które odbędzie się w Puławach po raz drugi. Kwiecień jest miesiącem świadomości o autyzmie, stąd pomysł na szerzenie wiedzy na temat autyzmu i uświadamianie społeczeństwa o trudnościach osób w spektrum autyzmu właśnie w takiej formie.

Bieg wystartuje o godz. 9:00 z miejsca siedziby Fundacji przy ul. Kowalskiego 3. Osoby biorące w nim udział będą miały maksymalnie 2 godziny na pokonanie 5-cio kilometrowej trasy prowadzącej przez okoliczny las. Bieg nie ma formy rywalizacji, najważniejsze jest ukończenie dystansu. Można go pokonać biegnąc, maszerując lub spacerując z kijkami nordic walking.

Celem inicjatywy, jak mówi siostra Anuarita Tutka, jest podniesienie świadomości w społeczeństwie na temat osób ze spektrum autyzmu oraz pokazanie, że są takie miejsca jak Benedyktyński Zakątek, które pracują z takimi osobami. Ubiegłoroczna pierwsza edycja Niebieskiego Biegu z Aniołem była ze względu na pandemię dość mocno okrojona, w tym roku do udziału zaproszone są wszystkie osoby, które chcą obchodzić Miesiąc Świadomości Osób z Autyzmem. Siostra Anuarita zaprosiła do śledzenia Facebookowego profilu Benedyktyńskiego Zakątka, gdzie będą ukazywać się kolejne informacje na temat zbliżającego się wydarzenia. Angelika Tomasik podkreśliła, że w ramach swoich działań Benedyktyński Zakątek aktywnie współpracuje z Fundacją BezMiar, której członkinie prowadzą m.in. rozgrzewki dla rodziców.

s. Anuarita Tutka – Fundacja Benedyktyński Zakątek, Angelika Tomasik – Fundacja Benedyktyński Zakątek

Zapisy trwają do 6 kwietnia internetowo lub w dniu wydarzenia przed startem. Wpisowe to minimum 10 zł, które zasili konto Fundacji Benedyktyński Zakątek. Zebrane datki zostaną przeznaczone na zakup samochodu dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy zachęcają do ubrania tego dnia niebieskiego stroju lub akcentu w takim kolorze. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal “Anioła Dobroci”.

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button