Powiat Puławski

Wyzwania dla turystyki w Powiecie Puławskim

Powiat puławski obfituje w obszary posiadające liczne walory turystyczne. Szczególnie chętnie odwiedzane przez turystów z całej Polski są okolice Kazimierza Dolnego i Nałęczowa.

Starosta Puławski Danuta Smaga zaprasza na konferencję “Wyzwania dla rozwoju turystyki w Powiecie Puławskim i Krainie Lessowych Wąwozów”, która odbędzie się we wtorek, 5 kwietnia w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego. W programie konferencji przewidziano między innymi dyskusję o gospodarczej wadze turystyki w naszym powiecie, roli certyfikatów i marek turystycznych, a także wkładzie Krainy Lessowych Wąwozów w promocję województwa lubelskiego.

Mówiąc o walorach przyrodniczych nie sposób nie wspomnieć o sposobie korzystania z nich – wśród komentarzy na temat konferencji pojawiają się głosy podnoszące temat korzystania z quadów i pojazdów terenowych w wąwozach, które są jedną z atrakcji, ale z drugiej strony przyczyniają się do degradacji środowiska. Jak zauważyła na Facebooku Starosta, temat “powinien pojawić się przy każdej tego typu konferencji”.

Autor: A. Koter

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button