Miasto Puławy

Kiermasz świąteczny w Warsztatach Terapii Zajęciowej

Uczestnicy zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Puławskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego wykonali wielkanocne ozdoby, które zostały wystawione na sprzedaż na kiermaszu świątecznym. Kolorowe pisanki, filcowe zajączki i stroiki cieszą oko tuż za wejściem do budynku.

W godzinach od 7:00 do 15:00 można przyjść i zakupić niepowtarzalne, własnoręcznie wykonane dekoracje. Kiermasz odbywa się przy ul. Wróblewskiego 21.

– Placówka zrzesza 30 osób, są to osoby niepełnosprawne i z zaburzeniami psychicznymi, codziennie w godzinach porannych odbywają się zajęcia terapeutyczne, mające na celu rehabilitację społeczną oraz zawodową – mówi Agnieszka Momont, instruktor terapii zajęciowej WTZ. Podopieczni prowadzących warsztaty przygotowują kiermasze bożonarodzeniowe oraz wielkanocne. Jak mówi Agnieszka Momont, w ramach kiermaszu można zakupić własnoręcznie zrobione stroiki, palmy, pluszaki czy koszyczki. Dochód ze sprzedaży wielkanocnych przedmiotów jest przeznaczony na turnus rehabilitacyjny, pieniądze z bieżącego kiermaszu zostaną wykorzystane na wyjazd do Sopotu dla uczestników Warsztatów w maju. Wyjazdy ostatnio nie mogły być organizowane z powodu pandemii. Agnieszka Momont zachęcała do odwiedzenia kiermaszu i zakupu przedmiotów, ich ceny są niewysokie.

Agnieszka Momont – instruktor terapii zajęciowej w WTZ przy Puławskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego

Kiermasz potrwa do wyprzedania wszystkich dekoracji, dlatego warto wybrać się już teraz i wybrać ozdoby na świąteczny stół.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button