InformacjeMiasto Puławy

Świadczenia dla osób, które przyjęły uchodźców

Od najbliższej środy puławianie, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy, będą mogli starać się o pomoc finansową. Zgodnie z przyjętą przez parlament i podpisaną przez prezydenta ustawą osoby, które zapewniły wikt i opierunek Ukraińcom uciekającym przed wojną, będą mogły otrzymać świadczenie w kwocie 40 złotych od osoby za dzień.

Świadczenie, zgodnie z zasadami ustawy, nie jest wypłacane z góry, a jedynie za dni już udzielonej pomocy. Zapisy dokumentu mówią, że świadczenie może przysługiwać nie dłużej niż na 60 dni. Okres ten może być przedłużony, ale jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Otrzymanie świadczenia jest możliwe wtedy, gdy od uchodźców nie przyjmowano pieniędzy za wynajem. Warto też zaznaczyć, że urzędnicy mogą sprawdzić warunki, w jakich mieszkają uchodźcy.

Wnioski o świadczenie od środy będzie przyjmować Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach. Należy je składać w budynku tej instytucji przy ul. Leśnej 17 bądź drogą elektroniczną poprzez skrzynkę ePUAP. Na stronie internetowej puławskiego MOPS-u znajduje się wzór wniosku oraz szczegółowe informacje na temat warunków przyznawania świadczenia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button