Miasto Puławy

44. sesja Rady Miasta przed nami

Już w najbliższy czwartek odbędzie się kolejna, 44. sesja radnych miasta Puławy obecnej kadencji. Wśród wielu zaplanowanych punktów znajdują się również te dotyczące podjęcia dalszych działań pomocowych w stosunku do obywateli Ukrainy.

Jedna z uchwał, którą mają zająć się radni, dotyczy udzielenia pomocy finansowej miastu partnerskiemu Puław – Bojarce. Planowana kwota, która ma zostać przeznaczona dla położonej w obwodzie kijowskim miejscowości to 30 tysięcy złotych. Oba miasta współpracują ze sobą od 2001 roku.

Inna uchwała dotyczy remontu cmentarza wojennego przy ul. Piaskowej. Obowiązek utrzymania tego miejsca niedawno przejęło Miasto. W uchwale jest mowa o kwocie niemal 750 tys. złotych, którą Wojewoda Lubelski zabezpieczy na remont puławskiej nekropolii. Prace miałyby objąć renowację schodów, pomnik Żydów – ofiar II wojny światowej oraz część nawierzchni.

Radni będą mieli czas na złożenie interpelacji i zapytań, natomiast prezydent przedstawi sprawozdanie ze swojej działalności od ostatniej sesji. Obrady podobnie jak w ostatnich miesiącach będą odbywać się w systemie zdalnym. Sesja odbędzie się w czwartek, początek o godz. 16:00. Przebieg obrad będzie można śledzić za pośrednictwem serwisu esesja.tv.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button