Miasto Puławy

Jubileusz wolontariuszy z ZSO nr 2

Od 20 lat uczniowie ZSO nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach zrzeszają się w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Okrągły jubileusz świętowali obecni i byli wolontariusze działający w Klubie podczas uroczystości zorganizowanych w sali widowiskowej POK “Dom Chemika”.

Podczas części oficjalnej zorganizowano debatę z udziałem dra Wojciecha Wciseła, adiunkta w Katedrze Języka, Retoryki i Prawa Mediów, absolwenta ZSO nr 2, Hanny Malik-Kiragi, kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, Pawła Romańskiego, dyrektora Centrum Terapii i Diagnozy “Inicjatywa”, Haliny Pytlak, wieloletniej opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza i Amelii Kołek, uczennicy oraz wolontariuszki.

Szkolny Klub Wolontariusza współpracuje z wieloma fundacjami oraz organizacjami zajmującymi się pomocą osobom niepełnosprawnym, bezdomnym i innym potrzebującym pomocy. Wolontariusze angażują się także w liczne akcje pomocowe i integracyjne. Podczas obchodów prowadzony był także kiermasz oraz zbiórka, z których cały przychód będzie przeznaczony na pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy.

Autor: A. Koter

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button