Janowiec

Zjazd przed Kampanią – rekonstruktorzy w Janowcu

Już w najbliższą sobotę w Janowcu szykuje się wydarzenie, którego z pewnością nie powinni przeoczyć miłośnicy historii oraz wojskowości. Do janowieckiego zamku zjadą się bowiem rekonstruktorzy z całej Polski, którzy pasjonują się 1. połową XVII wieku.

Wydarzenie nazwano Zjazdem przed Kampanią, podczas którego omawiany będzie program Spotkań z Historią, zaplanowanych na czerwiec. Osoby pasjonujące się tematyką historyczną, oprócz spotkań z rekonstruktorami, będą miały okazję obejrzeć wystawę czasową Tomasza Samuły, zaprezentowaną w Domu Północnym. Jej otwarcie zaplanowano na godz. 12:00. Ekspozycja będzie prezentować wykonane własnoręcznie przez Tomasza Samułę repliki uzbrojenia w przestrzeni od średniowiecza do baroku. Dodatkową atrakcją dla wszystkich przybyłych będzie możliwość obejrzenia dioramy, przedstawiającej XVII-wieczną komnatę, wykonanej przez cenionego animatora kultury i rekonstruktora Andrzeja Mikiciaka.

Spotkania z Historią, które odbywają się na zamku w Janowcu, to cykliczne pokazy rekonstrukcji historycznych odbywające się na dziedzińcu Zamku oraz w parku obok. Program każdego ze spotkań odnosi się przede wszystkim do dziejów wojskowości z danej epoki. Na sobotnie wydarzenie w janowieckim zamku obowiązują bilety wstępu.

Plakat: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – Oddział Zamek w Janowcu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button