Sport

Dominacja Azotów w meczu z Wybrzeżem Gdańsk

W 10. kolejce PGNiG Superligi piłkarze ręczni Azotów Puławy podejmowali we własnej hali zespół Wybrzeża Gdańsk. Był to ostatni mecz „azotowców” w puławskiej hali w rundzie jesiennej obecnego sezonu.

Pierwsza bramka w meczu została rzucona przez gości, jednak szczypiorniści Azotów dość szybko przejęli kontrolę nad tym spotkaniem. Już po kilku minutach na tablicy wyników widniał rezultat 3:1 dla puławskiej drużyny. W pierwszej części meczu skutecznością wśród puławian imponował zwłaszcza Piotr Jarosiewicz. Azotowy grali pewnie, nie pozwalając swoim przeciwnikom na odrobienie strat. Na przerwę piłkarze ręczni z Puław schodzili z 5-bramkową przewagą.

W drugiej części gra była dość ostra, o czym świadczy duża liczba 2-minutowych kar dla zawodników obu zespołów. Sędzia pokazał też w tym spotkaniu dwie czerwone kartki, po jednej dla graczy z obu ekip. W puławskim zespole tego rodzaju karę otrzymał Dawid Dawydzik. Na szczęście nie przeszkodziło to piłkarzom ręcznym Azotów w kontrolowaniu wyniku spotkania. Ostatecznie zgodnie z oczekiwaniami Azoty pokonały Wybrzeże Gdańsk wyraźnie 35 do 25. Najskuteczniejszym graczem w ekipie Azotów był wspomniany już Jarosiewicz, który rzucił 6 bramek. Dzięki zwycięstwu puławianie zajmują trzecie miejsce w tabeli Superligi, ustępując jedynie Łomży Vive Kielce oraz Orlen Wiśle Płock.

Azoty Puławy – Wybrzeże Gdańsk 35:25 (16:11)

Azoty: Bogdanov, Zembrzycki – Bachko, Łangowski, Kowalczyk, Jurecki, Podsiadło, Przybylski, Akimenko, Fedeńczak, Jarosiewicz, Dawydzik, Rogulski