InformacjeMiasto Puławy

Duże zmiany w MZK od kwietnia

Zapowiadane już od jakiegoś czasu zmiany w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Puławach niebawem wejdą w życie. Już od kwietnia zmienią się ceny biletów, wprowadzony zostanie również nowy podział stref przewozowych.

W ramach jednej ze stref wprowadzone zostaną między innymi nowe linie M1 i M2, które będą kursować tylko na terenie Puław. Trasa M1 będzie przebiegać od terenu Nadleśnictwa do stacji PKP Puławy Drewniane. Z kolei autobusy linii M2 będą wyruszać z przystanku PKP Puławy Drewniane i kończyć swój kurs na Wólce Profeckiej. Cena biletu zgodnie z nowymi zasadami będzie zależeć od tego, przez ile gmin będzie biegł konkretny kurs. W związku ze zmianą taryfy przewozowej wstrzymana została sprzedaż elektronicznych biletów okresowych w biletomatach. Wniosek o wydanie takiego biletu można złożyć elektronicznie lub stacjonarnie w kasie głównej oraz na stacji paliw MZK. Zawieszono także wydawanie Puławskiej Karty Miejskiej na okaziciela.

Z kwietniowym rozkładem jazdy, zawierającym liczne zmiany można zapoznać się na stronie internetowej puławskiego MZK. Jak przekonują przedstawiciele Miasta, wiele z zaproponowanych zmian uwzględnia prośby zgłaszane przez mieszkańców między innymi poprzez aplikację “Puławoaktywni”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button