Miasto Puławy

Biegi o Błękitną Wstęgę Wisły – w maju

W tym roku Puławy po raz kolejny będą gospodarzem Ogólnopolskich Biegów Uliczno-Przełajowych „O Błękitną Wstęgę Wisły”. Organizacja imprezy jest planowana na początek maja.

W ramach zawodów biegacze będą mogli zmierzyć się w biegu masowym na 5 kilometrów oraz biegu głównym na dwa razy dłuższym dystansie. Przygotowywane są także konkurencje biegowe dla dzieci i młodzieży, najmłodsi sprawdzą swoje siły na dystansach od 150 do 1400 metrów. Celem zawodów jest popularyzacja biegów jako najprostszej formy aktywności fizycznej, ale także uczczenie święta Konstytucji – zmagania biegaczy odbędą się właśnie 3 maja. Start i metę głównych dystansów zaplanowano na stadionie miejskim przy ul. Hauke-Bosaka.

Zapisy na dwa najdłuższe biegi trwają na stronie internetowej organizatora imprezy, czyli Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej https://dostartu.pl/ogolnopolskie-uliczno-prze-ajowe-biegi-o-b-ekitna-wstege-wis-y-v7189. Tam też można znaleźć informacje o opłacie startowej, którą należy uiścić. Warto dodać, że osoby powyżej 70. roku życia, które chciałyby wystartować w biegu, są z takiej opłaty zwolnione.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button