Miasto Puławy

Znamy plan tegorocznej Nordikiady

W ostatnich dniach obserwujemy coraz lepszą pogodę, która sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Jednym z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu na zewnątrz jest nordic walking. Mamy dobre wiadomości dla miłośników tego rodzaju aktywności. Puławska Fundacja BezMiar ogłosiła bowiem swój tegoroczny plan na cykl Nordikiady. Podobnie jak w ubiegłym roku fani chodzenia z kijkami zawitają do atrakcyjnych turystycznie zakątków Lubelszczyzny, nie tylko z naszego powiatu.

Łącznie zaplanowano aż 13 rajdów, w każdym z nich swoje siły będą mogli sprawdzić zarówno początkujący walkerzy jak i ci już bardziej zaawansowani. Organizatorzy na każdym z przystanków Nordikiady zaplanowali bowiem dwie trasy, około 5 oraz 10-kilometrową. Cykl rozpocznie się w niedzielę 24 kwietnia w Kraśniku. Potem w trakcie weekendu majowego nordicowcy zawitają do Annopola. Następnymi przystankami Nordikiady będą m.in. Krasnobród, Lublin, Radzyń Podlaski czy Kodeń. W Puławach rajd w ramach cyklu zaplanowano na wrzesień. Zakończenie Nordikiady odbędzie się w Parchatce 3 grudnia. Dokładny program tegorocznej Nordikiady można znaleźć na stronie internetowej oraz Facebooku Fundacji BezMiar.

Organizatorzy podkreślają, że każdy rajd jest oddzielnym wydarzeniem, na które trzeba zapisywać się osobno. Informacje na temat poszczególnych wydarzeń będą na bieżąco publikowane w mediach społecznościowych Fundacji BezMiar.

Foto archiwalne, Fundacja BezMiar

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button